Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Theo Homer Beta

 

 

Obrazek Datum narození:

23. 5. 2008

Odešel za duhový most:

3. 11. 2015

 Zbarvení: stříbrný s ponožkami (silvermiit)

                 nyní spíše dew (tmavooká bílá)

 Rodiče: matka Francizska (PL)- silvermitt

              otec Roofi (PL) - sable standard

Původ: Polsko 

 

  Více info o Theovi najdete kliknutím zde

 

Získaná ocenění z vystav:

13. 2. 2011 Mezinárodní výstava fretek v Brně

- 1. místo v kategorii nekastrovaných samců v barvě ostatní (98 bodů ze 100)

- 3. místo v kategorii nekastroní samci

Theo měl stržené body za zubní kámen a drápky, že byly nesouměrně ostříhané.

 

13. 2. 2010 Mezinárodní výstava fretek v Praze

- 2. místo v kategorii nekastrovaný samec v barvě mitts

 

7.3. III. Mezinárodní výstava fretek v Praze

- 3. místo v kategorii junior samců v barvě Mitt (97,5 bodů ze 100)

 

 26. 10. 2008 III. Mezinárocní výstava fretek v Krakowe (Polsko)

posouzení chovnosti: vhodný k chovu (98,75 bodů ze 100)

 

 27. 9. 2008 Mezinárodní výstava v Bratislavě (Slovensko)

- 1. místo v kategorii junior samců (100 bodů ze 100)

 

ObrazekPro Thea jsem jela na Slovensko do Bratislavy, kde se konala výstava fretek. Dovezla mi ho tam z Krakowa jeho chovatelka Kristýna.  Na výstavě byl takový unavený myšánek :) Dokonce jim tam spal na stole i při posuzování a museli ho probouzet :D Theo trochu cestoval od ruky k ruce, než se ke mě dostal. Byl před tím u chovatele, kde se narodil, pak byl u jednoho zájemce, který ho dal chovatelce Kristýně, která ho doma myslím měla 2 měsíce a pak šel ke mě. Ti jeho minulí majitelé ho vrátili s tím že hodně kouše. Když jsem byla na té výstavě tak se mi ani nechtělo věřit, že by kousal byl to fakt mazílek. Na druhý den, když jsme už byli doma, tak jsem si Thea vzala a kousl mě do měkkého místa v předloktí, ale do prstů nekousal, když jsem ho brala, jen když jsem ho chovala v náručí, tak do toho měkkého místa. Pak si ho vzal přítel a toho kousl do měkkého místa mezi palcem a ukazováčkem na ruce :D A nechtěl pustit, tak jsme mu museli rozevřít čelist, aby pustil. když si hrál a člověk ho chtěl vzít tak měl tendenci taky kousat. Podle mě to bylo tím, že ty první dny byl vystrašený z toho převozu a nového místa. Bylo toho na něj myslím dost. Ted je to můj mazílek, ale  to vážně. V období říje je aktivnější, protože chce samičku, ale i tak je hodný a nemá tendence se třeba do mě zakousnout a nějak odtáhnout, to spíše hračky :-D  Jinak ho učíme aji na pusinky, ale přece jen raději s opatrností ještě. Theo je takovej pošuk :D Theo  plný energie.

Theo ze začátku nemohl být se Stefi a Ange, protože je hodně kousal a holky se ho báli. Popravdě řečeno byly to herečky.  Ale ted už jsou spolu a je vše v pohodě. Theo si sem tam do nich kousne, ale to je jen laškování při hře :-) Akorát v období jeho říje s holkama být nemůže a tak je oddělěně sám ve voliéře. Theo v zimě váží 1,8 kg, v létě v říji váží 1,6 kg. Je to tedy středně velký sameček.

 

 

 

Stefi Bassarisco

 

Datum narození: 1. 5. 2007

Odešla za duhový most: 8. 11. 2015

 Zbarvení:  černotchořovitá (black sable)

 

*Když kliknete na podržená jména přesměruje Vás to na fretka.kom.cz :-)

  Více informací o Stefi najdete kliknutím  zde

 

Získaná ocenění z vystav:

 26. 10. III. Mezinárocní výstava fretek v Krakowe (Polsko)

posouzení chovnosti: vhodná k chovu (98,75 bodů ze 100)

 

 

ObrazekStefi mám z chovatelské stanice Bassarisco. Je to pěkný raubíř :-D je pro každou špatnost asi jako většina fretek ;-) A když se spiknou proti mě dohromady s Ange, tak mi věřte, to stojí za to!!! Stefi má  ráda procházky, ale ne tak jako Ange, protože Stefi ta když se u něčeho zajímavého zastaví, tak narozdíl od Ange se pak pomalu od toho ani nehne. Stefi hlavně spíše chodí tam kam Ange, je to takový její ocásek, nechá Angie jít hezky před sebou, jen málo kdy se stane že ji předběhne. Ale taky musím říct, že Stefi má někdy takové nálady, že by neudělala ani krok :-D to pak leží v baťůžku a jen vykukuje na svět z výšky a dívá se jak Ange na zemi cupitá, za tím co ona frajerka se hezky nechá nosit, že jo na co by taky chodila když okolí může pozorovat i tak. Stefi je hlavně hodně fixovaná na mě. Ostatní lidi nemusí, kouše je. Ikdyž  se taky stává,  že do někoho si někdy kousne a jindy zase ne. Přítele hodně kousala ze začátku, protože on u toho vždycky dělal takové zvláštní zvuky, což pro ni byla velká zábava. Tedka už ho nekouše, jen semtam si někdy rada malinko štípne.

Když jsem měla mít Stefi, tak jsem byla už strašně nedočkavá jak jsem seObrazek na ní těšila. Ale to čekání se vyplatilo a byl to ten nejkrásnější pocit, když jsem věděla že už je moje. Od malinka je to takové moje malé miminko. Které se moc rádo chová a mazlí, ale zase ty její lumpárny fakt stojí za to =D Říkám ji, že je to taková moje malá opička, vyskočí mi třeba za krk  z voliéry a já mám šok, aby nespadla na zem. A nebo mi po nohavici vyleze taky až za krk a ňuchná mě za uchem =D ale to vyleze jen když má ostré drápky ne když je má čerstvě ostříhané.

 Stefi je s Angie nerozlučná dvojka, bála jsem se, že když budou s Angelinkou rozdělené kvůli odchovu, že na sebe budou nějaké agresivní nebo tak, ale právě naopak, když se vidí tak to jsou nejvíce ukvokané fretky jaké jsem kdy slyšela. Obzvlášt Angelinka je pěkná kvočna :-)

Stefi má za sebou jeden úspěšný odchov, narodila se ji 4 fretátka. Byla velmi pečlivá maminka, ale v 6, týdnu věku mládátek, jsem ji musela oddělit, kvůli zdravotním komplikacím, byla nemocná. Naštěstí vše dopadlo dobře :-)

Stefi jsem musela v září 2010 nechat vykastrovat pro komplikace s říjí, která byla opakovaná a nešla ukončit.

  

Ange Bassarisco


 Datum narození: 23. 4. 2007

Odešla za duhový most: 29. 10. 2014

Zbarvení: tchořovitá, siamská kresba - netypická (sable, siamese)

 

 Více informací najdete kliknutím zde

 

ObrazekAngelinku mám také z CHS Bassarisco. Ange je hodná fretečka. Lidi nekouše, jen občas ráda zkouší na ty co se jí bojí.  Ange miluje prolízání rourou a procházky, když jsme na procházkách, tak je to velká oběvitelka, zastaví se snad u všeho co se jí líbí, ale mě ne. Jako je třeba krtinec, ve kterém ráda noruje. To pak má pánička velkou radost, že vypadá jak prasátko. Někdy zase dokáže celou cestu chodit jen za mnou a honí mi nohy =D V baťůžku moc dlouho nevydrží, to jen opravdu když je velmi hodně unavená a nebo se chce schovat před zimou.

 Nejkrásnější období jsem s ní prožívala v březosti, byl to úplný mazílek.Obrazek Pořád mě čistila i Stefinku. Ikdyž pravda je že před porodem to s ní párkrát bylo k nevydržení, ale to bylo předporodní nervozitou nebo spíše přípravou na mateřství tak teda =). V pokoji mi všechno odnášela, všechny hadry co našla si odnesla za skříň a asi si dělala hnízdo na mládátka, nejhorší bylo to že já asi 2-3 dny hledala peněženku, kterou Ange momentálně adoptovala a já si myslela, že jsem ji někde ztratila. Po dnech hledání jsem ji našla kde? No samozdřejmě za skříní, kde jsem našla všechno co Ange v době březosti poschovávala. Ale to je jen tak naokraj, ze na to rada pamatuji :-)

 Ange dokáže být taky pěkný mazílek a to nejvíce když je unavená, ale někdy si sama příjde pro podrbání za ouškama a leží mi v klíně třeba půl hodiny a z ničeho nic procitne a začne skákat a kvokat jak postřelená :-D Obzlášt ji semnou baví hra na honěnou, kdy ji já nemůžu chytnout a jí to strašně baví, tak pak musíme vzít pastičku do ruky a už je moje :)

Ange má za sebou jeden odchov, kde se ji narodilo 13 mladatek, ale přežilo 11. Jako fretčí máma byla úžasná :-) Vzhledem zravotním komplikacem s říjemi a zánětem dělohy jsem se rozhodla dát Ange kastrovat. Po kastraci se mi zdá, že dělá kravinky víc než dřív, ale na druhou stranu je taky mazlivější občas.  Angelice mohu dávat pusinky bez problémů, akorát co nesnáší, jako jediná z mých fretek je čištění uší, to by mě nejraději zakousla.